Zlepšováky, myšlienky, nápady...

   Babo raď...

 

 

Nasávací filter:

   Na trhu sa dajú kúpiť rôzne peny, z ktorých si jednoducho vieme vyrezať filter podľa potrebných rozmerov. V tomto ptrípade máme penu s rozmermi 50x50x5 cm, ktorú rozmeráme podľa potreby, napr. 10x5 cm. Následne ju rozrežeme do vnútra po uhlopriečke, aby sme mohli vsunúť nasávaciu rúrku. Ideálne je nasunúť rúrku dierkami mimo rezov (k ploche), aby sa zvýšila filtračná účinnosť. Filter môžeme stiahnuť sťahovacím pásikom, s príavkou a takto osadiť na dno v akváriu. Poprípade ho môžeme zaťažiť kamienkom, ktorý ho troška zamaskuje. Pred nasadením ho odporúčam v rukách preprať pod tečúcou vodou.

Milan G.

Vyrezaný filter z peny.  Nasadenie filtra na rúrku.   Stiahnutý filter sťahovacím pásikom s prísavkou.  

 

 

Predĺženie filtra

Pre čo najkvalitnejšie prostredie v akváriu je dôležitá filtrácia. Pri dlhších akváriách sa nežiadúce produkty nedostanú do filtra, obzvlášť ak je nasávanie hneď pod výpustom a ešte k tomu v hornej časti. Preto, aby sa zlepšila cirkulácia, na čerpadlo som namontoval predĺženie, a filter je umiestnený na dne za polovicou akvária.  Takto sa kvalitnejšie prefiltruje voda aj na druhej strane akvária, nielen ako predtým, v okolí čerpadla. Zároveň, čerpadlo  môže byť umiestnené vyššie, stačí, ak je ponorená vrtuľka, a motorček zbytočne neohrieva  vodu.

Milan G.

Sacia rúrka s priemerom 1,6cm a dĺžkou 10cm  Sacia rúrka s priemerom 2cm a dĺžkou 12cm  Prípojka s priemerom upnutia do 22mm  Odkaz na priečinok s nápadmi

 

 

Mám nápad: Zvýšenie účinnosti mini difúzora.

Na zvýšenie účinnosti difúzora mini, som ho zasunul do filtra z druhej strany nasúvacej hadice. Takto nejdú bublinky priamo na hladinu, ale ich cesta sa predĺži cez nasávaciu hadicu, a rozdrví ich vrtuľka čerpadla. Milan G.

Difuzor mini   filter - vloženie difúzora mini filter - sacia časť


Podeľte sa

Copyright 2019 - 2024 © MIGASS